Problemy i wyzwania przy izolacji ścian szkieletowych
Wykonanie odpowiedniej izolacji ścian domu jest niezwykle ważne. Dzięki niej nie zmarzniemy zimą, ponieważ utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń będzie znacznie łatwiejsze. Co więcej, pozwala ona na zabezpieczenie konstrukcji przed wnikaniem do wnętrz ciepła latem — to sprawi, że również podczas upalnych dni spędzanie czasu w domku stanie się przyjemnością. Aby jednak izolacja dobrze spełniała swoją funkcję, musi być poprawnie wykonana. Co może być problemem podczas pracy?
Jakie trudności można napotkać podczas izolacji ścian szkieletowych?
Mianem ścian szkieletowych określane są te zbudowane najczęściej z drewnianych belek, a także metalowych profili. Między nie należy włożyć warstwę odpowiadającą za ocieplenie konstrukcji. To jednak nie wszystko — kolejna warstwa wybranego materiału powinna być położona na usztywnieniu domu. Z reguły w tym celu wykorzystywana jest wełna. Warto jednak zaznaczyć, że wykładanie nią ścian okazuje się niezwykle czasochłonne, a ponadto zwiększa obrys domu, co dla wielu osób może być problemem.
Nierzadko podczas ocieplania ścian wykorzystuje się też łatwopalną piankę poliuretanową. Ta jednak nie ma wielu zwolenników właśnie ze względu na zagrożenie pożarem. Rozwiązaniem tych problemów jest wełna celulozowa nakładana natryskowo. Z jej pomocą znacznie łatwiej wypełnić wszystkie szczeliny. Niedokładana izolacja ścian szkieletowych wiązałaby się bowiem z powstaniem mostków termicznych.
Komu zlecić izolację ścian szkieletowych?
Aby zapewnić sobie ciepło w domku szkieletowym, warto zdecydować się na zlecenie izolacji ścian szkieletowych profesjonalistom. Dzięki temu zyskamy pewność, ze wszystkie czynności zostaną przeprowadzone z należytą starannością oraz z wykorzystaniem trwałych materiałów.