Izolacja ścian szkieletowych w Rzeszowie

Ściany szkieletowe to zewnętrzne przegrody pionowe, których konstrukcja składa się z drewnianych belek lub metalowych profili, pomiędzy którymi układa się materiał izolacyjny. Aby izolacja ścian szkieletowych spełniała swoje zadania, wymagana jest jeszcze druga warstwa materiału ociepleniowego układana bezpośrednio na usztywnieniu szkieletu domu.

Czym wykonujemy izolację ścian szkieletowych?

Tradycyjnie ściany budynków o konstrukcji szkieletowej ocieplane są przez umieszczenie płatów wełny między drewnianymi belkami oraz na zewnątrz nich. Niestety to rozwiązanie powoduje zwiększenie się obrysu domu, wymaga dużo pracy oraz wiąże się z dużym nieporządkiem.

Atrakcyjną alternatywą, którą możemy zaproponować Ci w Wotherm, jest ocieplanie natryskowe za pomocą wełny celulozowej. Sposób ten jest szybszy, ekologiczny, a celuloza ma wszystkie właściwości tradycyjnej wełny, takie jak sprężystość, niepalność i idealne wypełnianie szczelin. Dodatkowo przy tej metodzie znacznie skraca się czas procesu ocieplania oraz wymaga ona mniejszego nakładu pracy dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych maszyn. Wełna celulozowa jest również bezpieczna dla alergików i skutecznie chroni dom przed powstawaniem grzybów.

Do izolacji ścian szkieletowych używa się także pianki poliuretanowej, która jest dosyć kosztownym rozwiązaniem w stosunku do wełny celulozowej. Cechuje ją także łatwopalność, która może być źródłem problemów w razie pożaru.

Jeśli chcesz, aby ociepleniem ścian Twojego domu zajęli się fachowcy, skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci w wyborze materiału izolacyjnego oraz ustalimy indywidualne warunki usługi.