POZNAJMY SIĘ LEPIEJ

Monter izolacji termicznej Wotherm – Rzeszów

Proces termomodernizacji należy przeprowadzać w przemyślany i zaplanowany sposób. Na jej skuteczność ma wpływ wiele czynników – od projektu architektonicznego po warunki atmosferyczne. Nasi monterzy izolacji termicznej to specjaliści, przed którymi termoizolacja nie ma żadnych tajemnic. Wykonujemy usługi z zakresu izolacji cieplnej i akustycznej ścian, fundamentów, stropów oraz stropodachów. Naszą chlubą jest usługa wdmuchiwania celulozy , która zapewnia szybką izolację nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Licencjonowani podwykonawcy Wotherm pracują z użyciem najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu efekt prac jest trwały i nie wymaga poprawek.

Czym jest izolacja termiczna?

Izolacja termiczna chroni przed utratą ciepła przez poszczególne przegrody budynku. Każdy rodzaj przegród zewnętrznych charakteryzuje się inną wartością współczynnika przenikania ciepła U. Miara ta określa, jakie są możliwości izolacji cieplnej ścian szkieletowych, stropodachu lub poddasza. Dla tej wartości istnieją ścisłe wytyczne Ministerstwa Infrastruktury, które określają minimalne wymagania techniczne względem budynków. Aby zwiększyć możliwości zatrzymywania ciepła, do izolacji budynków należy wykorzystywać materiały „cieplejsze”, o niskim współczynniku przewodzenia ciepła λ, które pozwolą osiągnąć lepszą retencję ciepła wewnątrz domu.

Najlepsze rozwiązania dla Twojego domu

Izolacja akustyczna drewnianego stropu, ocieplenie wełną poddasza użytkowego czy izolacja fundamentów to zadania wymagające zupełnie odmiennych rozwiązań. W Wotherm rozumiemy, że każdy budynek (a nawet każdy jego element) to inna historia, która wymaga indywidualnego podejścia. Z tego powodu nasi klienci mogą liczyć na fachową ocenę i doradztwo w kwestii doboru najlepszej metody izolacji cieplnej i akustycznej, a następnie jej solidną realizację.

Jeśli tak jak my lubisz ciepło domowego zacisza, zapoznaj się z ofertą i sprawdź, jak możemy uczynić Twój dom jeszcze bardziej przytulnym. Działamy na terenie całego województwa podkarpackiego, a nasza siedziba znajduje się w Rzeszowie.

zimowy krajobraz

O WDMUCHIWANIU I CELULOZIE SŁÓW KILKA…

Aplikacja wełny celulozowej odbywa się poprzez wdmuchiwanie granulatu za pomocą specjalistycznych maszyn. 

Jakie korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie?

 • Brak potrzeby wnoszenia materiału na miejsce montażu – transport odbywa się pod ciśnieniem za pomocą węża bezpośrednio do izolowanego miejsca.

 • Celuloza tworzy bez spoinową izolację – nie trzeba jej docinać, dopasowywać, sama dostosowuje się do przegrody w którą jest wdmuchiwana, otula bardzo dokładnie wszystkie przeszkody napotkane na swojej drodze czy to przewody wentylacyjne, kable, krokwie czy legary.

 • Wypełnia wszystkie szczeliny w stu procentach

 • Minimalizuje możliwość powstawania mostków termicznych.

 • Dzięki dużej otwartości dyfuzyjnej chroni konstrukcje budynku przed wilgocią.

 • Przy montażu materiałów wdmuchiwanych nie powstają odpady.

 • Nie naraża lokatorów na igły czy pył.

 • Idealnie chroni budynek przed utratą ciepła w zimie jak i przed przegrzewaniem w lecie.

 • Celuloza jest materiałem ekologicznym wyprodukowanym w głównej mierze z gazet poddanych procesowi recyklingu oraz impregnatów.

 • Dzięki odpowiedniej impregnacji jest odporna na grzyby i pleśń.

 • Posiada wysoką ogniodporność B-s2,d0, nie rozprzestrzenia ognia, nie spala się, ulega jedynie zwęgleniu.

 • Dzięki bardzo małej gęstości zasypowej 30-60kg/m3 nie obciąża nadmiernie dachu ani stropu.

 • Stanowi idealne wygłuszenie akustyczne – ścianka z płyt GK wypełniona 10cm celulozy potrafi zmniejszyć natężenie hałasu nawet o 50dB.