Ocieplanie stropu i stropodachu w Rzeszowie

Ocieplenie stropu to sprawa, nad którą od dawna się zastanawiasz? Jeśli tak, to słusznie. Przegrody poziome, tak samo jak pionowe, potrzebują odpowiedniej izolacji, aby dobrze trzymać temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych. Szczególnie zaniedbane pod tym względem pozostaje stare budownictwo, dlatego jego mieszkańcy dużo zyskują, decydując się np. na ocieplanie stropodachu. Ciepło w naturalny sposób ucieka do góry, a jego skuteczne zatrzymanie gwarantuje bardziej efektywne ogrzewanie oraz niższe rachunki.

O czym warto pamiętać podczas izolacji cieplnej i akustycznej stropu?

Warto inwestować w izolację tylko tych stropów, które wykonane są z nieizolujących materiałów, np. stropów drewnianych, lub tych, które oddzielają pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Izolacja cieplna stropodachu, nieużywanego strychu, piwnicy czy garażu będzie najbardziej efektywnym sposobem na poprawienie warunków termicznych w mieszkaniu. Minimalna grubość izolacji stropu powinna wynosić ok. 20 cm, ale w przypadku poddaszy nieużytkowych warto wyłożyć strop grubszym materiałem termoizolacyjnym. Taka bariera powinna skutecznie zabezpieczyć pomieszczenia przed „kradzieżą” ciepła przez bardziej wychłodzone fragmenty domu. Izolacja akustyczna stropu drewnianego odbywa się najczęściej za pomocą wełny mineralnej – podobnie jak w przypadku izolacji stropów betonowych.

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy ocieplanie stropów jest dobrym pomysłem, skontaktuj się z nami. Specjalista Wotherm przyjrzy się Twoim potrzebom i zaproponuje najbardziej korzystne rozwiązanie.